Kurs gotowania dla dzieci pod okiem zawodowego szefa kuchni

Edukacja Żywność

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o warsztatach kulinarnych dla dzieci? Doskonale trafiłeś! Wejdź tutaj.

Dzieci kochają pomagać nam w kuchni – wybierać i podawać składniki czy dekorować ciastka. Chciałabyś rozwijać zapał kulinarny Twojego malucha? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w wieku od 6-10 lat. W trakcie warsztatów dzieci rozwijają swoją pomysłowość oraz uczą się niezależności i co najistotniejsze – nabywają przydatne umiejętności. A zarazem wspaniale się bawią. Łączenie niecodziennych smaków, wybieranie oraz mieszanie ingredientów oraz nauka prostych przepisów – to wszystko powoduje, iż dzieci chętnie eksperymentują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają też zasady, jakie stosuje się w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach uczestniczą także rodzice, w związku z tym jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a następnie degustować to, co ugotowały.

Jak prowadzone są warsztaty kulinarne dla dzieci?

Warsztaty prowadzone są przez trzy godziny i odbywają się w Krakowie. Podczas warsztatów maluchy przygotowują deser i danie główne. Mali adepci sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia aromatycznej, przystrojonej świeżymi dodatkami pizzy, czy też przyrządzić smaczny makaron na słodko lub słono. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują także przepyszny deser – mus z polewą owocową oraz kruchym ciastem. Lekcja poprzez zabawę to doskonała metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ulubionych posiłków daje dzieciom sporo szczęścia. Nawet najbardziej niesforny maluch będzie z zaangażowaniem oddawał się przyrządzaniu smacznej pizzy bądź ozdabianiu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi wykwalifikowany szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobry kontakt z maluchami.

Nasze dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]