Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Ochrona i bezpieczeństwo Strony internetowe Usługi

Więcej informacji o czyszczeniu infekcji WordPress na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, iż liczbę witryn oraz sklepówinternetowych działających z jego wykorzystaniem szacuje się aktualnie na miliony. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony postawione na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, niezbędne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Ze witryny internetowej wysyłany jest spam? Nie możesz się zalogować? Informacje na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na stronie widnieją linki do nieznanych Ci portali? To zaledwie kilka z częstych przykładów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takiej sytuacji wymagane jest błyskawiczna reakcja, aby zlikwidować powód infekcji i przywrócić stronę do właściwego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa nierzadko przekracza wiedzę ludzi, którzy każdego dnia zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich należy powierzyć ekspertom od tego typu zadań.

Czyszczenie malware WordPress – dokładne sprawdzenie baz danych oraz plików strony

Eksperci zajmujący się czyszczeniem malware ze stron opartych na WordPressie podczas swoich działań naprawczych przeprowadzają kompleksowy przegląd baz danych oraz plików strony. Badają pliki wp-config i htaccess, jak również kod użytych na stronie szablonów oraz wtyczek. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, minimalizujące ryzyko następnych infekcji. Jeśli długotrwałe zawirusowanie spowodowało włączenie strony do spisu zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują również konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Cykliczne aktualizowanie CMS-a oraz używanych na stronie www wtyczek jest bardzo ważne, bowiem odwrócenie wszystkich skutków zawirusowania nie jest gwarancją, że taki kazus nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]