Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

Branża budowlana Usługi

Jeśli interesuje Cię najlepsza oferta wynajmu szalunków, zajrzyj na https://sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, najczęściej wykonane z desek, metalu lub sklejki laminowanej, które są powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Stosuje się je do wznoszenia, kształtowania odpowiedniego kształtu, jak również podpierania konstrukcji żelbetonowych lub betonowych. Przydają się one również do zabezpieczania dołów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. drzwi albo okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, stropów, schodów, betonowych cokołów ogrodzeń i innych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji i wynajem szalunków

Deskowania, to też określenie szalunków, dzielimy ze względu na metodę ich używania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także elementy używane przy wykopach. Szalunki stropowe dzielimy na stolik szalunkowy, dźwigary i podpory, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Wiele firm budowlanych wypożycza obecnie moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków jest bardzo popularny głównie wśród niewielkich przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty oferujące tego rodzaju usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, posiadają rozległy wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również zapewniają atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin także doskonale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także zdecydowanie przyspieszyć prace budowlane.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]