Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Usługi Usługi z zakresu finansów

Uzyskaj więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice.

Prowadzenie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, a ich właściciele często nie przygotowani na to, by prawidłowo pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom współpracy będzie zadowalający?

Atuty korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom ds. rachunkowości, otrzymamy gwarancję, że możliwe kontrole fiskusa nie zakończą się nałożeniem grzywien. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy zajmować się rachunkowością samemu, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy też napomknąć o komforcie, jaki dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie jego cennikiem – podejrzanie niskie ceny usług najczęściej zwiastują ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy uzyskali właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie delegacji.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]