Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Usługi

Na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ odnajdziesz więcej informacji o nieszczelnych oknach

Na samopoczucie domowników w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i zimnem, a także odcinają go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]