Strona www na serwerze SSD – zalety rozwiązania

Usługi Zagadnienia IT

Dla klientów, którzy nie posiadają zaplecza technologicznego, hosting stron stanowi jedyne rozwiązanie pozwalające na utworzenie, udostępnienie i utrzymanie własnej strony internetowej. To, jak taka witryna będzie działać, jest zależne przede wszystkim od jakości serwera, a także ilości zasobów udostępnianych przez firmę hostingową. Tym samym zanim zdecydujemy się na daną ofertę warto dowiedzieć się, co w jej ramach uzyskamy. Dla klientów, którzy cenią sobie niezawodność, bezpieczeństwo oraz szybkość działania strony, najlepszym wyborem będzie hosting SSD.

Hosting SSD – dlaczego są lepsze niż HDD?

Hosting SSD, jak podkreśla nazwa, opiera się na serwerach zaopatrzonych w dyski SSD (ang. solid-state drive). Dyski tego rodzaju są oparte na pamięci flash, co powoduje, iż pracują dużo szybciej niż ich tradycyjne odpowiedniki – HDD (ang. hard disk drive). Jest to wynikiem sposobu ich pracy. Informacje zapisane na takim dysku nie są kolejkowane, a OS wykonuje operacje na wielu adresach jednocześnie. Zapisanie i odczytanie indywidualnego pakietu danych na dysku SSD trwa zaledwie 0,1 ms, tymczasem na dysku HDD czas ten wynosi około 10 ms.

Serwer SSD – czemu warto się na niego zdecydować?

Hosting wykorzystujący serwer SSD powinno się wybrać głównie z uwagi na prędkość pracy. Mimo, iż jest on nieco droższy od tego opartego na dyskach HDD, zapewnia stabilne funkcjonowanie witryn wyposażonych w popularne widgety oraz tych, których płynność działania zależy przede wszystkim od szybkości ładowania plików audio-video. Serwer SSD warto wybrać również jeżeli szukamy rozwiązania pozwalającego na założenie firmowej poczty, składającej się z dużej ilości kont.