sesje coachingowe, profesjonalny coaching

Sesje coachingowe – odkryj swój pełny potencjał

Usługi

Kompletne użycie własnych możliwości może być nie takie proste. Niekiedy przyczyną trudności bywają kwestie psychologiczne, kiedy indziej zwyczajnie brak nam motywacji. Niezależnie od przyczyny, tego typu problemy bywają szalenie dokuczliwe i często uniemożliwiają rozwój zawodowy bądź osobisty. Co więcej, pokonanie ich bez pomocy osób trzecich jest niezmiernie trudne, a w szeregu przypadków wręcz niemożliwe. Dlatego warto wspomóc się doświadczeniem profesjonalistów. Tym bardziej, że techniki stosowane obecnie przez coachów w szeregu przypadków okazują się niezmiernie skutecznym narzędziem w zlikwidowaniu przeszkód stojących na drodze do realizacji zamierzonych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie kwestie porusza coach?

Praca z coachem powinna zacząć się od wzajemnego poznania się. Na starcie ważne jest z całą pewnością uformowanie swoistego rodzaju więzi oraz obopólnego zaufania, które są niezbędne do tego, by pojawiły się oczekiwane rezultaty. W trakcie początkowych sesji – które można przeprowadzić przez telefon bądź za pośrednictwem popularnych komunikatorów internetowych – coach pozna również zamierzenia, cechy charakteru i możliwości swojego klienta, a także uzgodni z nim plan działania. W czasie współpracy zwykle prowadzi się parę sesji coachingowych (w 2-tygodniowych odstępach), trwających mniej więcej 1,5 godziny. Zamykające spotkanie jest natomiast okazją do ewaluacji działań oraz wypróbowania, jak klient upora się z konkretnymi przeszkodami na własną rękę. To, które kwestie będą analizowane w ciągu sesji coachingowych zależy od ambicji klienta – może to być spotęgowanie jego efektywności bądź podwyższenie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Kiedy warto rozważyć skorzystanie z coachingu?

Na profesjonalny coaching można zdecydować się w różnych przypadkach. Jednym z głównych bodźców uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest chęć kompletnego wykorzystania swojego potencjału w celu poszerzenia kwalifikacji personalnych bądź zawodowych. Coach psycholog może także realnie wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, np. ucząc, w jaki sposób minimalizować lęki lub zwiększając stopień satysfakcji.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]