Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Usługi

Jednym z najstabilniejszych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje właściwości nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną powłokę. Ochrania ona stal przed negatywnym wpływem licznych substancji chemicznych, jak również polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, że stal nierdzewna nie reaguje z substancjami używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do magazynowania sporych ilości ukończonych już środków. Wspomniane wcześniej właściwości powodują, iż zbiornik nierdzewny jest też znakomitym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki stalowe w branży spożywczej

Zbiornik stalowy jest często używany w rozlicznych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa bądź placówkach gastronomicznych. W browarach, gorzelniach czy piekarniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Usługi podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się powodzeniem w sektorze spożywczym w głównej mierze dlatego, że na tego typu naczyniach nie powstaje nalot, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości drobnoustrojami bądź dzikimi drożdżami.