Profesjonalna renowacja okien zabytkowych

Branża budowlana Usługi

Sprawdź, gdzie kupić zabytkowe okna

Okna zabytkowe zwykle wyglądają dużo korzystniej niż te produkowane obecnie więc są wielką dekoracją budynków. Walory wizualne to rzecz jasna ich nie ostatnia dobra strona, a na ich wartość w znacznym stopniu rzutuje także metryka. Tak jak pozostałe przedmioty zabytkowe, także okna muszą być remontowane w myśl prawa – ich renowacji nie możemy przeprowadzić samodzielnie z użyciem kupionych w markecie surowców. Jakimi cechami więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto może przeprowadzić takie prace?

Jak odróżnić okna zabytkowe?

Okna zabytkowe zazwyczaj mają więcej dekoracji niż nowoczesne. Rzadko są też otwierane od góry, co powoduje, iż potrzebne stają się lufciki, dzięki którym możemy wentylować lokal. Okna zabytkowe, jak przed momentem wspomnieliśmy, wykonane są zwykle z drewna – surowca, jaki wykazuje mnóstwo atutów, lecz wymaga regularnych remontów, a oprócz tego nietrudno go zepsuć. Z tego powodu tak istotne są uprawnienia specjalistów naprawiających okna zabytkowe.

Okna zabytkowe – jak znaleźć fachowca?

Okna zabytkowe najczęściej mają konstrukcję skrzynkową, która wymaga dużych kwalifikacji – ten typ okna cechuje się bowiem zastosowaniem różnych, dziś już rzadko widywanych, sposobów. W związku z tym, także najlepsi specjaliści nie mogą remontować okien zabytkowych, jeśli nie mają dokumentów zaświadczających ich kwalifikacje, które zostały wydane przez konserwatora zabytków – w przeciwnym razie przyjdzie im zapłacić dotkliwe kary.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]