Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Usługi

Sprawdź, jak zamówić utylizację starych mebli Kraków. Zajrzyj tu.

Większość z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy się pozbyć z przeróżnych powodów. By nie zagracały miejsca w mieszkaniu, zazwyczaj przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy czy też na poddasze. Rzecz jednakże w tym, że po wielu latach i te pomieszczenia robią się na tyle zapchane, że zwykłe korzystanie z nich okazuje się niemożliwe. Dopiero to skłania wielu z nas do przystąpienia do gruntownych porządków, będących okazją do tego, by uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy też, kiedy nabywamy zaniedbany dom lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Powinniśmy więc mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z piwnicy, mieszkania oraz strychu.

Zleć odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych odpadów

Śmieci takie jak połamane panele podłogowe lub ścienne, fragmenty ram okien, sprzęt AGD i RTV czy popsute meble nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli chcemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z kilku możliwości. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie pakownego samochodu. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się zazwyczaj w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów o znacznej objętości. Najlepsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o zgodny z prawem recykling zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery nierzadko oferują także profesjonalną asystę przy sprzątaniu strychu, komórki względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie surowca

Stare meble, o ile będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu trudniącego się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą być spopielone lub trafić na składowisko. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie podzieleniu ich wedle materiału, z jakiego są wykonane, mogą zostać znów przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części są one wykonane, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później stosuje się do złożenia nowych biurek, stołów bądź półek.

Nasze dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]