Nowa lodówka? Niekoniecznie – wystarczy naprawa lodówki

Usługi

Najczęstsze awarie lodówek to przede wszystkim zbyt małe temperatury, duży hałas i brak szczelności. Co istotne, takie awarie niekiedy wynikają po prostu z nieodpowiedniego ustawienia – wtedy musimy tylko przenieść lodówkę. Kiedy zaś źródło usterki tkwi gdzie indziej, niezbędna będzie wizyta w warsztacie. Ile za nią zapłacimy? W jakich przypadkach naprawa lodówek jest dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy nabyć inny sprzęt?

Naprawa lodówek – kiedy zamówić?

Najbardziej zagrożonymi usterkami podzespołami lodówek są motor o sprężarka. Często ich źródłem jest nieodpowiednie obchodzenie się z urządzeniem. Do środka nie powinniśmy wszak chować potraw ciepłych, a otwierając ją należy pamiętać o tym, aby domknąć wnętrze. Kiedy idzie o lodówki dla sklepów, warto zastosować samozamykacze. Zbyt niska moc silnika wpływa także na działanie zamrażalki. Nie zapominajmy, że w przypadku zauważenia awarii nie powinniśmy serwisować lodówki samemu. O wiele słuszniej postąpimy zlecając to fachowcom, otrzymując jednocześnie gwarancję na zamówione naprawy.

Naprawa lodówek – cennik

Koszty naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależą od typu usterki. Inną stawkę uiścimy za dolanie gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za wymianę sprężarki. Odrębna sprawa to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, ceny serwisu czasem będą większe. Zazwyczaj jednak cena serwisu najczęstszych usterek jest bardziej opłacalna niż nabycie nowej lodówki.