Nie daj się oszukać – zleć sprawdzenie historii samochodu

Tematyka motoryzacyjna Usługi

Nabycie samochodu na rynku wtórnym przeważnie połączone jest z pewnym ryzykiem – auto z „drugiej ręki” jest co prawda o wiele tańszy niż pojazd kupiony z salonu, jakkolwiek może skrywać przeróżne uszkodzenia. Jak wybrać nieuszkodzony samochód i uchronić się przed zawodem?

Kupno samochodu używanego – co trzeba sprawdzić?

Każdego roku dziesiątki tysięcy naszych rodaków decyduje się na kupno samochodu używanego, co pozwala oszczędzić aż do kilku tysięcy złotych w stosunku do pojazdów pochodzących od autoryzowanego dealera. Zakupy tego rodzaju niekiedy nie idą po naszej myśli – bywa, iż rzeczywisty stan techniczny auta jest zatajony przez sprzedawcę, a o ukrytych wadach dowiadujemy się już po podpisaniu umowy. Jak ustrzec się takich sytuacji i odnaleźć auto na miarę naszych potrzeb? Przede wszystkim ważne jest gruntowne zweryfikowanie pojazdu, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. Robi się to sczytując VIN – dzięki niemu mamy szansę sprawdzić, kto był właścicielem samochodu, znaleźć dane o kradzieżach pojazdu, jego wadach, a także potencjalnych wypadkach. Należy też zdiagnozować stan techniczny auta przy pomocy specjalistycznego urządzenia – wykrywa to zatajone uszkodzenia.

Inspekcja auta przed kupnem – kto ją przeprowadzi?

Nie wiesz, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze używanego auta? A może nie dysponujesz możliwościami osobistego sprawdzania stanu samochodu? W uniknięciu niemiłych niespodzianek pomoże profesjonalna inspekcja auta, którą wykonają doświadczone firmy. Przedsiębiorstwa tego typu dysponują specjalistycznym aparatami do diagnostyki, które służą między innymi do analizy powłoki lakieru. Inspektorzy firmy dojeżdżają do punktu, w którym zaparkowany jest auto, sczytują numer VIN, kontrolują, czy pojazd nie został skradziony, a po ukończonych oględzinach sporządzają pełny protokół odnośnie kondycji auta wraz z jego zdjęciami.