Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Branża budowlana Usługi

Sporo śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu w szczególności o te, które powstają w toku wszelkiego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź strychu oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, stare meble, elementy okien i podłóg, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych typów kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, warto skupić się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych w zupełności odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, jak również skute płytki ceramiczne lub zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych polskich miastach, jak Kraków czy Poznań, ale też w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Pojemnik należy napełnić w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do legalnej utylizacji.