Gdzie zamówić usługę sprzątania strychów i piwnic?

Usługi

Nie wszystkie śmieci powinny znaleźć się w typowym koszu na odpady komunalne. Przyczyny tych zakazów bywają przeróżne – czasem odpady są po prostu zbyt duże, czasem jest to niezgodne z obowiązującymi w Polsce przepisami. Co zrobić z takimi problematycznymi śmieciami? Powinniśmy przewieźć je do okolicznego PSZOK-u, to znaczy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie musi funkcjonować jeden PSZOK, aczkolwiek w najsilniej zaludnionych miejscowościach czasem mamy możliwość wybierać spośród wielu punktów. To jednak rozwiązanie przydatne jest wyłącznie dla osób, które mają własny samochód oraz sporą ilość niewykorzystanego czasu. Reszta najlepiej uczyni, wybierając wynajem kontenera na odpady.

Remonty i sprzątanie strychów – kiedy zamówić kontener na odpady?

Niestandardowe odpady generowane są w czasie różnego typu robót. Zwykle są to przebudowa obiektów budowlanych oraz – chodzi głównie o znaczne wolumeny gruzu, jak również opakowań po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera okaże się też świetnym wyjściem, jeżeli urządzamy sprzątanie strychu – wtedy zbierzemy do niego wszelkie nieużywane od dawna sprzęty, niemodne meble oraz niedziałające urządzenia. Sprzątanie strychów czy prace budowlane będą jeszcze mniej uciążliwe, jeśli z okna mieszkania do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, który umożliwi bezpieczny transport odpady bez konieczności wielokrotnego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Na czym polega usługa sprzątania strychów i piwnic oraz kontenerowego wywozu odpadów?

Wywóz różnorodnych odpadów, ale również sprzątanie strychów i piwnic, to usługi świadczone między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o ustalonej objętości, który ten przez czas określony w umowie napełnia odpadami remontowymi albo niepotrzebnymi sprzętami. Pojemnik jest następnie odbierany z miejsca prac, a jego zawartość transportowana jest do punktu, w którym będzie legalnie zutylizowana zgodnie z aktualnymi przepisami.