Ułatwienia dla firm – o mass collect

Usługi z zakresu finansów

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o mass collect? Wejdź na flobo.io/mass-collect/

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od klientów. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza organizację małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie zda egzamin taka usługa?

Działanie usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezwykle proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który jest zarazem jego identyfikatorem. Takie działanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora grupa kontrahentów, czyli np. w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w prywatnych gabinetach oraz wszystkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przypisanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do wykonania wpłaty (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty bądź standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat aniżeli podczas księgowania manualnego, a zarazem na eliminację ewentualnych pomyłek, jakie mogą zdarzyć się w czasie tego procesu.

Czy opłaca się wdrożyć usługę mass collect?

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. ING Bank Śląski i kilka banków spółdzielczych) wypada zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, także takiej, która każdego miesiąca wystawia około 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a więc śledzenie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy przekłada się na podniesienie terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]