Sztabki złota – zróżnicuj swój portfel inwestycyjny

Usługi z zakresu finansów

Więcej informacji o sztabkach złota.

Przetrzymywanie środków pieniężnych na lokacie lub po prostu odkładanie ich na koncie bankowym nie jest teraz tak dochodowe jak jeszcze pięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale również i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowany kapitał daje zysku doprowadziły do tego, że Polacy szukają strategii, które umożliwią ich finansom dawać w przyszłości poboczny zysk. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe grono zwolenników zyskują metale inwestycyjne, a głównie – sztabki złota.

Sztaba złota to wieloletnia inwestycja

Od razu warto dobitnie zaznaczyć, że inwestycja finansów w złote sztabki to wieloletnia inwestycja. Złoto przeważnie nie poddaje się słabszym i silniejszym kryzysom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz niepewność ekonomiczna oraz polityczna nieraz podbija jego cenę. Owszem, można zauważyć wahania w jego wartości, jednak przeglądając jej historyczny wykres łatwo można zobaczyć, iż wraz z upływem czasu idzie ona w górę. Co jest tego powodem? Od stuleci ilość tego metalu szlachetnego dostępna na rynku utrzymuje się praktycznie bez zmian. Kiedyś służył on jako uniwersalny środek płatniczy, współcześnie jest w szerokim zakresie wykorzystywany w medycynie, elektronice oraz przemyśle chemicznym, jak również – nadal na potężną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, że pozyskiwanie złota jest nieustające i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu wykorzystanego np. podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB albo odtwarzacze CD) jest częstokroć nierentowny, skutkiem tego zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, że w przyszłości trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w sztabkach – produkowane w licznych wagach

Słuchając o lokacie środków w złote sztaby większość osób natychmiast uzna, iż to nie dla nich, z powodu duży koszt. Jednak złote sztabki są wytwarzane w licznych rozmiarach, zatem w zasadzie każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnej części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie drobne sztabki są także dobrym pomysłem na prezent. Poważni inwestorzy, mający większe środki finansowe często nabywają większe sztaby złota o wadze 100 g, 250 g, a nawet 1000 g. Warto jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę kupujemy złoto po znacznie niższej cenie. Po drugie, nie da się podzielić kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Zatem wskazane jest kupować złoto w sztabkach o różnej wadze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są z góry rozparcelowane na drobne kawałki o wadze 1 g.

Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]