Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Usługi z zakresu finansów

Nie przeszukuj już sieci! Kantor internetowy na miarę Twoich potrzeb znajdziesz w tym miejscu.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w pobliskiej placówce bankowej lub w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Jednak w szybko przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać walutę bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny właśnie utworzono kantory online, które na to pozwalają.

Atuty kantoru online

Operacja w kantorze online jest równie nieskomplikowana jak kupno obcej waluty w kantorze stacjonarnym. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest w szczególności to, że wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z poprzedniej doby. Następnym i nadzwyczaj istotnym plusem kantorów online są niższe spready niż te oferowane przez placówki bankowe i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może prowadzić do uiszczenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze internetowym spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują również kilka specjalnych usług popularnych wśród konsumentów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez nabywcę terminie lub takiej, w której klient zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez klienta kurs spotka się z tym na rynku).

Kto korzysta z kantorów online?

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących wygodę, a także dużą autonomię w zarządzaniu pieniędzmi. Korzystają z nich również osoby uczące się czy też zatrudnione poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie. Lecz nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.