Kurs franka szwajcarskiego – gdzie szukać aktualnych informacji?

Usługi z zakresu finansów

Więcej szczegółów o kursie franka.

O franku Polacy nie wiedzą za dużo, właściwie tylko tyle, że to ta waluta, w której dziesiątki tysięcy naszych rodaków zaciągnęło w przeszłości kredyty hipoteczne, które dziś spłacają z dużymi problemami. Tymczasem historia tej waluty jest dość ciekawa.

Waluta słynna ze swojej niesłychanej stabilności – frank szwajcarski

Oczywiście, frank szwajcarski to waluta narodowa Szwajcarii, ale jest to też obowiązujący środek płatniczy w Liechtensteinie. Obok m.in. dolara, euro oraz japońskiego jena, frank szwajcarski jest zaliczany do głównych walut we współczesnym świecie. Ale nie była to pierwsza waluta, która została wprowadzona do obiegu na obszarze Szwajcarii. Frank tak naprawdę pojawił się zaledwie w XIX w. i zastąpił mnogie lokalne waluty, które uprzednio używano w poszczególnych kantonach. Przez blisko dwa wieki swojego istnienia frank szwajcarski zasłynął ze swojej ogromnej stabilności, wychodząc obronną ręką między innymi z destabilizacji w latach kryzysów gospodarczych i dyplomatycznych, jakie miały miejsce w XX oraz XXI w. Co ciekawe, frank szwajcarski uważany jest za jedną z najbardziej urzekających walut na świecie. Seria banknotów wprowadzona do obiegu od połowy 90-tych wyróżnia się rzadką wertykalną orientacją grafiki oraz wspaniałymi barwami. Na frankach można podziwiać osobistości z obszaru sztuki (przykładowo Charlesa-Ferdinanda Ramuza, Le Corbusiera czy Alberto Giacomettiego), a nie jak zwyczajowo bywa – oblicza wojskowych, działaczy politycznych czy monarchów. Z kolei tematem nowej, dziewiątej już serii banknotów są nauka, przyroda i kula ziemska.

Kurs franka – te informacje sprawdzisz na stronach kantorów online

Frank szwajcarski nadal cieszy się znacznym zainteresowaniem inwestorów, niemniej jednak jego kurs obserwują także z uwagą osoby z nieuregulowanymi pożyczkami w tej walucie. Aby sprawdzić bieżący kurs franka szwajcarskiego, należy wchodzić na stronę kantoru online, gdzie notowania tej waluty odświeżane są w kilkusekundowych odstępach. Tu można też przeanalizować wahania wartości waluty w wskazanym przedziale czasu. To funkcja potrzebna frankowiczom oczekującym na stosowny moment, by zlecić wymianę złotówek na franki, jak również inwestorom analizującym przed uregulowaniem najbliższej raty kredytu swoje dalsze kroki.

Nasze dane:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]