Kredyt obrotowy i jego przeznaczenie

Usługi z zakresu finansów

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w kupno nowoczesnych maszyn i urządzeń. Tak wielkie wydatki ciężko jest jednak sfinansować z własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe kierowane do rolników proponują obecnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty albo zawierają nierentowne dla klienta warunki, stąd nie zalecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To także dla dużej grupy rolników okazuje się wyjątkowo dużym atutem, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt tego typu można przeznaczyć na dotowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może okazać się trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam znaleźć kredyt świetnie dostosowany do potrzeb i wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność lub regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.