Czemu warto postawić na leasing?

Usługi z zakresu finansów

Leasing bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych wśród firmy narzędzi finansowych. Nie może to jednak zaskakiwać, bo jego duże zalety powodują, że leasing bywa świetnym sposobem umożliwiającym optymalizację wydatków wiążących się z działalnością przedsiębiorstwa. W szczególności ze względu na to, iż w Polsce ratę leasingową traktuje się jako koszt uzyskania przychodu. Na fakt, iż leasing okazuje się tak opłacalny wpływa również to, iż umożliwia on uzyskanie niezbędnych do prowadzenia przedsiębiorstwa aktywów bez potrzeby ich kupowania. Na czym konkretnie więc opiera się leasing? O czym nie powinniśmy zapominać decydując się na taką metodę finansowania?

Reguły leasingu

Nazwa leasing pochodzi z języka angielskiego, w którym oznacza wynajem. W krajach anglosaskich prawo nie odróżnia leasingu od dzierżawy, lecz w Polsce są to określenia odmienne. Leasing to wypożyczenie przez leasingodawcę określonego aktywu leasingobiorcy, w związku z czym ten drugi deklaruje, że będzie regulować raty leasingowe. Przedmiotem leasingu zwykle bywają pojazdy, które zasilają flotę firmy, urządzenia potrzebne do działania przedsiębiorstwa czy też sprzęt do sklepu. Po wygaśnięciu leasingu udostępnione dobra powinny zostać oddane leasingodawcy, który najczęściej sprzedaje je w niskiej cenie.

Leasing – jak uniknąć błędów?

W ostatnich latach w naszym kraju dostępnych jest mnóstwo ofert leasingu. Ich mnogość sprawia, że trudno wybrać wśród nich tę najkorzystniejszą – potrzebne do tego będą odpowiednie umiejętności. Z uwagi na to, że nie każdy przedsiębiorca je posiada, stawiając na leasing, dobrze postąpimy korzystając z porady fachowca. Przed znalezieniem oferty warto zatem udać się do doradcy kredytowego, który pomoże wyszukać propozycję odpowiednią dla naszych oczekiwań oraz zagwarantuje, iż leasing naprawdę będzie najbardziej opłacalnym wyjściem.