Chcesz inwestować w kruszce? Rozważ zakup złotych monet bulionowych

Usługi z zakresu finansów

Więcej informacji o złotych monetach bulionowych.

Ludzie zainteresowani inwestycją w złoto mają do wyboru wiele sposobów: nabywać akcje spółek powiązanych z rynkiem metali szlachetnych lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w sektory gospodarki związane z tym kruszcem, czy też kolekcjonować biżuterię inwestycyjną. Inną strategią jest nabycie złota inwestycyjnego, które oferowane jest nie tylko w formie sztabek, lecz także monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – nie są emitowane w ograniczonym nakładzie

Złote monety kojarzą się przede wszystkim z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, zwane także lokacyjnymi, czy to złote czy z innych metali szlachetnych, różnią się od nich w kilku aspektach. Co najistotniejsze monety bulionowe są wybijane w celu inwestowania w nie środków finansowych, dlatego też ich nakład z danego roku nie jest limitowany, a poniekąd regulowany przez popyt na rynku. Monet bulionowych nie są emituje się w kolekcjach tematycznych bądź w związku z ważnymi rocznicami, skutkiem tego ich rewers czy awers wyjątkowo sporadycznie ulega zmianie. Zwykle złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę różnią się od siebie jedynie datą wybicia. Trzeba zaznaczyć, iż wiele monet bulionowych, mimo traktowania ich jako środek płatniczy, nie ma przypisanego nominału podanego w walucie, a ich bieżącą wartość wyznacza ciężar i czystość wykorzystanego do ich wybicia metalu szlachetnego. Atutem monet bulionowych jest to, iż są znane w każdym zakątku globu, więc ich odsprzedaż jest mniej obciążona ryzykiem straty aniżeli regionalnych monet kolekcjonerskich.

Domieszka innych metali wzmacnia złote monety bulionowe

Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 oz, jakkolwiek mennice biją dodatkowo monety o wadze 1/50 czy 1/2 oz złota. Należy wiedzieć, że monety bulionowe bite są najczęściej ze złota najwyższej próby (.9999), lecz przykładowo. Amerykański Gold Eagle albo Krugerrand z Południowej Afryki wybijane są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe mają w sobie domieszkę miedzi, ma to najczęściej na celu wzmocnienie monety i w konsekwencji zmniejszenie możliwości jej zarysowania. Monety bulionowe z dodatkiem innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są oznakowane świadczy o wadze czystego kruszcu, które się w nim znajduje.

W ofercie rodzimych dostawców złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez problemu natrafią na najpopularniejsze z nich, czyli wspomniane wcześniej Krugerrandy, Liść Klonowy czy Pandę.

Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]