Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Urządzanie mieszkania

Sprawdź, gdzie kupić panele podłogowe drewniane

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę parę chwil, a wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – powinieneś odstawić je na dwa dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie są uszkodzone, gdyż później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pomieszczeniu. Należy więc zapewnić im szczeliny przyścienne o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]