Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Podróżowanie Porady i tutoriale Strony internetowe

Wszystko, co warto wiedzieć o atrakcjach turystycznych w Małopolsce, przeczytasz na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc nieraz z trudem można odnaleźć się w ogromie wiadomości o ciekawych zabytkach i zbliżających się eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – niezbędne informacje i mapy

Żeby przedstawić przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o wystawach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapę, na której ekspresowo wyszukają galerie i zabytki, pensjonaty, hotele i kempingi, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Natomiast dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi trasy rowerowe, czar parków narodowych i krajobrazowych czy zamek na Wawelu.

Strona o atrakcjach Małopolski z myślą o obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych ciekawych miejscowości. Informacje dodawane na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale też w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Niesłychanie pomocny dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, w którym poznają podstawowe słówka i zwroty, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wizyty w Polsce.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego