Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

Podróżowanie Porady i tutoriale Strony internetowe

Zobacz fajne miejsca w Małopolsce na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem często trudno odnaleźć się w setkach informacji o bieżących eventach kulturalnych bądź sportowych i ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o pokazach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której prędko wyszukają Centra Informacji Turystycznej, kempingi, motele i hotele oraz muzea i zabytki zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Co więcej, dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi zamek na Wawelu, piękno parków narodowych i krajobrazowych oraz trasy rowerowe.

Rejestr ambasad i proste rozmówki – kluczowe informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych tatrzańskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku włoskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Niesłychanie wartościowy dla cudzoziemców jest również dział Rozmówki, w którym poznają podstawowe słowa i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wizyty w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego