Wyprawy w Dolomity – trekking w niezapominanym krajobrazie

Podróżowanie Sport i rekreacja

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Dolomity trekking, znajdziesz na https://bit.ly/367fnia.

Sympatycy czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością przebyli większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które wyznaczone są w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Naturalnie są one oszałamiające, lecz osoby, które chętnie praktykują ten typ aktywności po jakimś czasie chcą poczuć znowu ekscytację płynącą z wypraw po mało znanym terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w Polsce, skoro można podziwiać porywający krajobraz włoskich Dolomitów?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich również proste trasy krajobrazowe

Dolomity, czyli pasmo górskie położone w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się pokaźną liczbą poszarpanych grani, turni oraz baszt skalnych, które w ciągu dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najurodziwszych masywów górskich Europy (o ile nie na świecie!), nie dziwi więc, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występuje wiele urwisk, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i bardzo strome stoki, wytyczono w nich także niemało bezpiecznych tras krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu bez wątpienia oczaruje przeprawa przez Dolomity po via ferratach, a więc po szlakach, które są zaopatrzone w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy przeszli szkolenie z reguł asekuracji oraz sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Doświadczeni i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości turystów bardzo wyczerpująca, jednakże jej uczestnicy niewątpliwie zapamiętają ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też aktywnie zimowe miesiące, przemierzając mało spadziste tereny na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na Tofany czy grupę Tre Cime.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]