Wycieczka w Himalaje? To możliwe!

Podróżowanie Sport i rekreacja

Wyprawa Himalaje - więcej o ofercie na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to niemało czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba napomknąć również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry są polem zmagań uznanych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na początku warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Trudności powoduje też sama organizacja wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje z rzadka postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednakże, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]