Trekkingi w górach całego świata

Podróżowanie Sport i rekreacja

Trekkingi - na tej stronie przeczytasz o bezkonkurencyjnej ofercie

Wędrówki po wysokich górach kojarzymy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów niepotrzebne okazują się zwykle tego typu umiejętności – w różnych górach poprowadzono wszak trasy, z którymi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeśli rzecz jasna posiada odpowiednie narzędzia, tj. buty z przyczepną podeszwą i kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna okaże się też pomoc doświadczonego instruktora, bo ten powie, jak używać opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach jednak będzie on niezbędny? W jakich górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Narzędzia do trekkingu

Trekkingi są czasem organizowane w bardzo trudnym terenie, co powoduje, że niezbędne stają się akcesoria ułatwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi z nich są na pewno raki, ponieważ zapewnią przyczepność również na ośnieżonych szlakach – a na wysokich górach spotkać je możemy także w czasie upałów. Na stromych podejściach przydatny okazuje się też czekan. Do obsługi obu akcesoriów niezbędne są odpowiednie umiejętności – z tego powodu niedoświadczeni turyści na trekkingi powinni wybrać się razem z instruktorem, bo ten powie nam, jak bez ryzyka przejść szlak.

Trekkingi na Starym Kontynencie i na świecie

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie najbardziej ciekawych szczytów na świecie, a te zazwyczaj są nieosiągalne dla zwykłych gości. Najczęściej prowadzone są w najwyższych pasmach – krajowi górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a także do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w gronie miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mogą natomiast udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam m. in. u podnóża Annapurny i K2.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]