Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Podróżowanie Sport i rekreacja

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą wypraw trekkingowych dla początkujących? Nie wahaj się! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wyprawy w góry mogą mieć różne postaci. Od powolnych przechadzek po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jakkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi trud otrzymujemy możliwość delektowania się przepięknymi widokami i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dopasuj stosowny poziom trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności jest uzależniona od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Zawodowcy wymieniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do zintensyfikowanej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i minimum podstawowej praktyki w górach – na przykład w polskich Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla jednostek z wysoką kondycją, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się ciężkich warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce entuzjaści tego typu obcowania z naturą bardzo cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe pasma Europy, największą popularnością szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, Alpy oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej wprawne w trekkingu powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]