Szukasz niecodziennych wrażeń? Odważ się na wycieczkę na Kilimandżaro!

Podróżowanie Sport i rekreacja

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Kilimandżaro wycieczka.

Sięganie po górskie szczyty to fantazja dużej części turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Niezatartych doznań niewątpliwie dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Turystów wabią zwłaszcza niepowtarzalne widoki, możliwość obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również znikające już lodowce. Masyw tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymusza należytą preparację – ze względu na ogromną wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda sprawia, że dotarcie na wierzchołek masywu jest dużym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez blisko 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co musimy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż zaleca się także wyposażyć się w leki przeciw malarii. Przed atakiem choroby uchroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, by zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]