Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Edukacja Podróżowanie Rozrywka

Jeśli interesuje Cię dobra oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej, wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są urzekające. Właściwie co kilka tygodni, a szczególnie w miesiącach, kiedy urlopowicze tysiącami napływają do modnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w pobliżu znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych tragicznych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez należytego wyposażenia wybrali się na wycieczkę szlakiem powyżej ich umiejętności. Dlatego miłośnikom gór chcącym nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia na łonie natury w niedużych grupach

Najlepszym sposobem, by posiąść niezbędne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego szkolenia prowadzonego przez profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką górską, czyli ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Z ich wsparciem partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, władania czekanem, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs górski uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które okazują się niezbędne w przypadku różnych nieszczęśliwych sytuacji. Szkolenie pokrywa również zasady prawidłowego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada kilkunastoletnią praktykę jako realizator wycieczek w łańcuchy górskie większości kontynentów. Szkolenia odbywają się na łonie natury (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w niedużych grupach, które zwykle nie przekraczają pięciu- osób. W ten sposób zdobywanie umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, żeby mogli oni skutecznie opanować fundamentalną wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]