Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Podróżowanie Rozrywka

Jeśli interesuje Cię aktualna oferta wycieczki w Alpy, wejdź na www.exploruj.pl.

Polscy pasjonaci gór, którzy poznali już z każdej strony wszelkie szlaki w w Sudetach, w Karpatach czy w Górach Świętokrzyskich, częstokroć zaczynają szukać kolejnych wrażeń i kartkują oferty eskapad w inne góry Europy. Wielu z nich skusi podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Najistotniejsze informacje o Alpach

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim w Europie, którego powierzchnia obejmuje parę europejskich krajów, między innymi Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, nazwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne szczyty, o których pokonaniu fantazjują alpiniści z całego świata, to na przykład Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Dom – 4545 m n.p.m. i Matterhorn – 4478 m n.p.m, jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Eiger albo Les Droites. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy łączone ze szkoleniami pod okiem instruktora

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest kilka atrakcyjnych ofert kierowanych do miłośników gór o różnorodnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już stosowne umiejętności narciarskie i posiadają wystarczającą wydolność fizyczną, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, kładą nacisk zwłaszcza na aspekcie szkoleniowym, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu naukę fundamentów prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Niezaprzeczalną zaletą tych wycieczek jest to, że prowadzone są w niewielkich, zwykle 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z partycypantów otrzymuje pełną uwagę instruktorów.

Z najlepszymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się pamiętnym przeżyciem, niosącym radość z pokonywania osobistych ograniczeń, jak również rozbudzającym apetyt na więcej.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]