Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Podróżowanie Rozrywka

Aktywne wyprawy - ta niezwykła oferta Cię usatysfakcjonuje.

Rozróżnia się dwie grupy ludzi: ci, którzy wolne dni lubią spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy w każdy dzień urlopu muszą zrobić coś szczególnego, czego do te pory jeszcze nie przeżyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne szykują atrakcyjne propozycje wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – dlaczego warto?

Wycieczki dla aktywnych to sumiennie zaplanowane parodniowe wyprawy dla osób, które pragną zobaczyć rozmaite zakątki świata i naszego kraju od całkiem innej strony. Plan takich wypraw jest naszpikowany porywającymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie dozna z pozycji komfortowego fotela na patio wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to także perfekcyjna sposobność, by nabyć dodatkowe umiejętności, bowiem częstokroć łączy się ze instruktażami nieodzownymi do poznania reguł właściwego zachowania się na danym obszarze. Podczas wyprawy w góry można między innymi nauczyć się korzystania z raków i czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się podstawy survivalu, a także tego, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Warto też podkreślić, iż taka wyprawa w góry pełna jest trudnych zadań wymagających zaufania i współpracy między członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wyprawy to nie tylko europejskie góry

Najpopularniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się znakomitą kondycją fizyczną, to przede wszystkim wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki w różnych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najbardziej znane wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą także odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska miejscowe parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami zachwycających miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla początkujących globtroterów – bez trudu dadzą sobie rade też podczas wycieczki na Wyspy Komodo bądź w Himalaje.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]