Zbierasz numizmaty? Potrzebny ci będzie klaser na monety

Robienie zakupów

Więcej o albumie na monety.

Gromadzenie banknotów i monet to nie tylko radość ze znajdowania i zakupu kolejnych eksponatów, ale także poczucie spełnienia z ich układania i przeglądania. Zdobyte numizmaty winny więc zostać umieszczone w stosownych albumach i klaserach, za sprawą których wygodnie będzie można je podziwiać, a przy tym uchowa się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Albumy na monety – nadal najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Kolekcjonerzy monet mają szeroki wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, aczkolwiek najpopularniejsze nadal pozostają klasery. Czemu? W głównej mierze dlatego, iż umożliwiają klasyfikację monet danego rodzaju. Pamiętajmy jednakże, iż niektóre albumy na monety nie mają w środku kart i trzeba kupować je osobno dobierając je do rodzaju zbieranych numizmatów lub banknotów. Możliwość odczepiania oraz dodawania stron jest znacznym ułatwieniem przy katalogowaniu eksponatów wedle naszego uznania – można przekładać je pomiędzy klaserami bez potrzeby wyjmowania pojedynczych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo rozerwania banknotów czy zarysowania numizmatów. Prócz tego, posiadając malutki zbiór, w jednym albumie można przechowywać monety o różnorodnych rozmiarach, należy tylko dokupić strony z pasującymi do nich przedziałami. Kolejną zaletą klaserów na monety jest to, że częstokroć wyglądają jak książki lub albumy z fotografiami, przez co bez trudu skryjemy je w biblioteczce przez spojrzeniem potencjalnego rabusia.

Czy w klaserach na monety można przechowywać dowolny typ numizmatów?

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, żeby w kartach klaserów wykonanych z plastiku przechowywać mniej wartościowe monety, które nie posiadają już stanu menniczego, bowiem nawet gruba powłoka z polichlorku winylu nie zapewnia numizmatom pełnej ochrony przed oddziaływaniem wysokiej wilgotności i powietrza. Unikatowe numizmaty w stanie menniczym lub te wykonane z ze złota i srebra powinno się w pierwszej kolejności zabezpieczyć poprzez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można później trzymać w albumie, jako że wielu producentów oferuje karty do klaserów, które bez przeszkód mieszczą w sobie monety zabezpieczone kapslem bądź sztywnym, papierowym holderem.

Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]