Zalecamy pić sok z kiszonej kapusty i buraków!

Ochrona zdrowia Robienie zakupów Żywność

Sok z kapusty kiszonej znajdziesz na superbutelki.pl.

Artykuły fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan powtórnie powróciły na nasze stoły. Do kapusty i buraków dołączają także inne, przedtem mniej popularne warzywa i owoce. Mówiąc o zdrowotnych walorach fermentowanego jedzenia nie sposób pominąć także napojów takich jak kwas chlebowy, kefir albo różnego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie są godne zainteresowania – pomagają prosto i szybko wprowadzić do naszego ciała substancje niezbędne dla jego poprawnego działania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – jakie witaminy w nich znajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający dużo związków wpływających dobroczynnie na nasze samopoczucie. Kluczowym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za fermentację. Sok z kapusty, ogórków czy inny kwaszonek to także skarbnica witamin. Na uwagę zasługuje głównie wysokie stężenie witaminy C – już filiżanka tego napoju zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na zawartość witaminy K i P, witamin z grupy B, a także wysokie nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonych buraków – dlaczego warto go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z powodu obecności bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie wpływa na pracę układu pokarmowego oraz nasz układ odpornościowy. Co więcej nagromadzenie witamin poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy szkorbutu, cukrzycy i depresji, jak również pomagają walczyć z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki winny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo niestrawność czy wrzody żołądka. Wzmagają one też apetyt i działają osłonowo w trakcie terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasze dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]