odzież motocross

Ubranie na motor to również kwestia bezpieczeństwa

Robienie zakupów Sport i rekreacja Tematyka motoryzacyjna

Od zarania motoryzacji wiadomo, że poruszanie się na motocyklu nie należy do bezpiecznych czynności. W czasie ewentualnego wypadku prowadzącego motocykl nie zabezpieczają pasy i całkowicie przyjmuje on na siebie intensywność zderzenia. Stąd tak ważne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w odpowiednią odzież opracowaną z myślą o jeździe tego rodzaju. Odzież na motor nie tylko zmniejsza ewentualne urazy prowadzącego, ale też chroni go przed promieniami słonecznymi, wiatrem i opadami, co podnosi wygodę jazdy.

Odzież na motor – tekstylia czy skóra?

Kompletując Ubranie na motor przede wszystkim należy wyposażyć się w kask, bo zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, obojętnie czy gnamy sportowym ścigaczem po autostradzie, czy jedziemy wolno na skuterze. Jest to również najistotniejszy element protekcji prowadzącego jednoślad, ochraniający głowę przed obrażeniami, które mogą wywołać ciężkie konsekwencje dla jego zdrowia, a często i życia.

Do ochrony pozostałych części ciała podczas jazdy jest mnóstwo możliwości. Entuzjasta motocykli może skompletować swój strój sięgając po odpowiednią kurtkę oraz spodnie zaprojektowane z myślą o jeździe na motocyklu lub zdecydować się na kombinezon (jedno- ewentualnie dwuczęściowy). W sklepach motorowych w sprzedaży znajdziemy odzież tekstylną i skórzaną. Nie ulega wątpliwości, skóra jest niesłychanie odpornym na uszkodzenia półproduktem, co nie oznacza, iż ubrania na motor sporządzone z tekstyliów ochrania słabo – korzysta się w nich z tkanin o ogromnej odporności na wysokie temperatury i ścieranie. Te elementy garderoby kierowcy posiadają stosowne wzmocnienia (slidery) osłaniające barki, kolana i łokcie, które podczas upadku są wyjątkowo wystawione na otarcia.

Zbroje, buty i inne dodatki

Kolejnymi kluczowymi częściami odzieży na motor są rękawice oraz obuwie. Rękawice w czasie wypadku ochraniają dłonie przed ciężkimi urazami, bowiem to nimi instynktownie osłaniamy resztę ciała wyciągając je na wprost, przez co narażamy je na bolesne otarcia skóry i złamania. Należy wobec tego wybierać rękawice ze dodatkowymi modułami ochraniającymi wewnętrzną część dłoni i kostki. Odpowiednie buty na motor oprócz tego, iż osłaniają delikatne kości śródstopia, gwarantują również lepszą przyczepność, a co za tym idzie lepszą kontrolę nad masywną maszyną.

W jakie pozostałe dodatki do ubrań na motocykl powinno się kupić? To z pewnością camelbagi, kominiarki, gogle jeżeli używamy kask crossowy, oraz kolejne ochraniacze, zbroje czy też slidery.

Nasze dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]