Tablice korkowe – użyteczne w szkole, biurze i w domu

Robienie zakupów Urządzanie mieszkania

Tablica korkowa – zdaje się kompletnie banalna rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Różnorodność wykonania i rozmiary tablic korkowych sprawiają, że sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i są stosowane w biurach i placównach oświaty.

Jak przeważnie używamy tablic korkowych?

W głównej mierze napotykamy tablice korkowe na korytarzach szkół i przedszkoli. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i placówki, istotne informacje o organizowanych wydarzeniach (studniówkach, konkursach, wizytach gości lub olimpiadach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to też idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem profesora dzieci mogą przygotowywać artykuły na interesujące ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zaaranżować wystawę rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na różne okazje – maluchy będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach można wykorzystać tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, gdyż w zalewie maili nie każdy przeczyta wszystkie wiadomości. Warto jednakże pamiętać, aby tablica była powieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – sprawdzi się w domu

Do wszystkich powyższych pomysłów najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak pragniemy zastosować tego typu tablice w domu, warto skupić się na rozmiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe wykonywane są w ramach aluminiowych, drewnianych albo z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego kupimy w wielu kolorach (niebieski, jasny i ciemny fiolet, różowy, kremowy), a listwy MDF są przeważnie białe, czarne, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, zatem każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju pokoju. Jak można zastosować tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić dyplomy zdobyte w turniejach, kartki przysłane przez rodzinę z wakacyjnych wojaży lub naszyjniki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A miłośnicy podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, by zaznaczać pinezkami odwiedzone już kraje lub miasta.