Szukasz części do Citroena? Dowiedz się, gdzie je kupić!

Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Więcej informacji o oryginalnych częściach Citroen.

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze polskim kierowcom. Jej samochody w kraju nad Wisłą są doceniane ze względu na przystępną cenę, wysoką dostępność oraz w szczególności za dużą ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Elysse, C1, C2, C3, Jumper, C-Crosser, Xsara, Xantia, Saxo i Nemo. Rzecz jasna, podobnie jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego posiadacze samochodów od francuskiego producenta powinni być gotowi na to, że z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części do Citroena – co kupujemy najczęściej?

To, które części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których powstają inne awarie. Na początku warto na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, olej silnikowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji oraz płyn hamulcowy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy zaniedbywać, wymagają też elementy układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak wygodnie i ekonomicznie zdobyć części do Citroena?

Najlepszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co niekorzystnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen części zamienne winni kupować w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do samochodów francuskich. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie potrzebne elementy można nabyć za pośrednictwem internetu.

Nasze dane:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]