Środki do konserwacji drewna – rodzaje i zastosowanie

Branża budowlana Robienie zakupów

Zobacz, gdzie nabyć impregnaty do drewna na zewnątrz

Środki do konserwacji drewna to preparaty stosowane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego powinno się zabezpieczyć nimi meble?

Środki do impregnacji drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał nadający pomieszczeniu przytulnego charakteru. Stanowi ono surowiec popularnie używany do wyrobu elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) oraz mebli. Dostępne na rynku środki do ochrony drewna chronią surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy deszczu, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – np. stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki, a także mnóstwo innych elementów. Tymczasem środki stosowane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im wspaniały połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie skompilowane składniki zawarte w impregnatach powodują, że podłoga jest bardziej odporna na zużycie i uszkodzenia. Warto niemniej jednak pamiętać, że drewniane parkiety muszą być pielęgnowane we właściwy sposób – myte preparatami na bazie olejów i wosków.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]