Różowa sól himalajska czy sól kłodawska niejodowana – którą wybrać?

Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Dalsze informacje o soli himalajskiej.

Substancją niezbędną do prawidłowego działania organizmu człowieka jest sól. Jakie własności ma różowa sól himalajska oraz sól kłodawska? Dlaczego warto wykorzystywać je do przygotowywania żywności?

Sól himalajska – jakich pierwiastków dostarcza?

Sól kuchenna to jeden z najważniejszych dodatków, który doskonale podkreśla smak posiłków. Pomimo, że nadmierne wykorzystanie soli może mieć niepożądany wpływ na nasze zdrowie, to jej rozważne dawki (do 6 gramów w ciągu 24 godzin) są potrzebne dla właściwego działania organizmu człowieka. Sól dostarcza bowiem sód, czyli pierwiastek odpowiedzialny za gospodarkę wodną oraz podtrzymanie właściwego ciśnienia krwi. Jednym ze zdrowych typów soli jest sól himalajska pochodząca ze pokładów mających blisko 250 mln lat. Produkt ten zawiera mnóstwo potrzebnych minerałów i pierwiastków, między innymi cynk, selen czy wapń, a równocześnie jest pozbawiony niebezpiecznych składników i zanieczyszczeń, np. trujących metali ciężkich. Różowa sól himalajska wspaniale wpływa na smak dań i jest dostępna zarówno w postaci niewielkich, jak i pokaźniejszych kryształków.

Sól kłodawska – źródło potasu, cynku i wapnia

Sól kłodawska niejodowana natomiast to substancja o dużym stopniu czystości – zawiera ok. 97% NaCl i jest znakomitym dodatkiem do naszych przetworów. Jest m.in. kopalnią cynku, magnezu czy wapnia, a więc pierwiastków niezbędnych do utrzymania dobrego samopoczucia. Sól kłodawska wydobywana jest w kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie ługuje jej się, skutkiem tego nie zatraca swoich właściwości i jest łatwo absorbowana przez organizm. Sól kłodawska jest na co dzień wykorzystywana nie tylko w gastronomii, ale również sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w kosmetyce, lecznictwie i rolnictwie.

Nasze dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]