Plastikowe kapsle na monety – kolekcjoner musi je mieć!

Robienie zakupów

Dowiedz się więcej o pudełkach na monety.

Każdy pasjonat numizmatyki ma świadomość, iż wartość zgromadzonych przez niego eksponatów może wzrosnąć wyłącznie wtedy, gdy zachowają się one w przyzwoitym stanie. Jak wobec tego ochraniać zarówno niezbyt cenne, ale także niezwykle wartościowe monety? Zalecamy specjalne kapsle i pudełka.

Kapsle do monet – szczelna i mocna osłona

Hobbyści czują radość nie tylko z zakupu numizmatów, ale również z ich katalogowania, przeglądania bądź pokazywania innym wielbicielom monet. Niestety, każde wzięcie w dłoń monety, szczególnie egzemplarza w stanie menniczym wybitego z plastycznego metalu (m.in. ze złota), może być przyczyną jej otarcia. Dlatego więc rekomenduje się przechowywać cenniejsze okazy w kapslach do monet, które sprzedawane są w wielu rozmiarach odpowiadającym wymiarom najpopularniejszych okazów kolekcjonerskich. Kapsle wykonane są z akrylu o wysokiej przezroczystości, i chociaż nie trzeba się z nimi męczyć przy otwieraniu i zamykaniu, są one szczelne i dobrze osłaniają monetę przed szkodliwym oddziaływaniem powietrza czy wilgoci. W sklepach dla kolekcjonerów monet sprzedawane są dwa warianty kapsli do monet – okrągłe oraz kwadratowe, które posiadają wkład z pianki dostosowany do ułożenia na nim numizmatu o określonej średnicy. Niesłychanie ważny jest staranny dobór wielkości kapsla do szerokości monety, ponieważ to powstrzyma jej przesuwanie się wewnątrz kapsla i obniży możliwość zarysowania jej rantów, rewersu i awersu.

Pudełka na monety – ułożysz w nich również monety w holderach

Kapsle są znakomitym sposobem przechowywania numizmatów, ale jak wygodnie przeglądać eksponaty, gdy są w nich trzymane? Polecanym rozwiązaniem jest zakup pudełka na monety od tej samej firmy, której kapsli już używamy. W pudełku ustawiamy kapsle w rządku w wyodrębnionych przegródkach. Da się w nich także gromadzić monety w holderach – tych zmieści się tu o wiele więcej aniżeli akrylowych kapsli. Pudełka i kapsle do monet od uznanych producentów są w stanie efektywnie chronić eksponaty nawet przez dziesięć lat!

Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]