Orynnowanie dachu to istotny element jego konstrukcji

Branża budowlana Robienie zakupów

Jeśli chcesz kupić orynnowanie dachu, koniecznie wejdź na www.regamet.pl.

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy więc lekceważyć doboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zręczności – podobnie jak zakładanie systemów rynnowych. Co zatem winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – jakie elementy je tworzą?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu albo pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do ścieków.

Rynny metalowe, PCV lub plastikowe – co wybrać?

W asortymencie sklepów budowlanych znajdziemy orynnowanie dachu wykonane z różnych surowców – między innymi z metalu lub tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania należy zatem przedyskutować z ekspertem.

Nasze dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08