Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Robienie zakupów Urządzanie mieszkania

Potrzebujesz szutersów? Odwiedź ten adres.

Urządzając pokój, sporadycznie przeznacza się dużo czasu na dekorację okien. Przeważnie decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, czyli firany oraz zasłony, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi – wykorzystanie shuttersów

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się, tym samym można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji mieszkańców. Produkuje się je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, a także z płyt MDF. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się z reguły na oknach, jednakże świetnie sprawdzą się też na drzwiach i w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie widuje się nadal sporadycznie, ale większość z pewnością kina lub ekranu telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są niesłychanie popularne na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Nowej Zelandii i RPA.

Ozdobne okiennice shutters nadają pomieszczeniom niezmiernie atrakcyjny wygląd

Oprócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters wspaniale się prezentują, mają one również praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące dni powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne dobrze komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i można umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nader elegancki wygląd, a więc wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Należy także zaakcentować, że shuttersy reguluje się bez wykorzystania linek, co rodzice małych dzieci lub właściciele psotnych zwierzaków, które mogłyby wplątać się wystające żyłki, uznają z pewnością za kolejną zaletę.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]