Nie daj się wirusom i bakteriom – zakładaj maskę ochronną

Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Szukasz maseczek z filtrem? Sprawdź www.vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maska ochronna kojarzyła się tylko z lekarzami lub turystami z Chin zwiedzającymi nasz kraj. Ostatnio z uwagi na rozprzestrzeniające się okresowo niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, maseczki jednorazowe oraz te, których można używać wiele razy, są przez Polaków zakładane na co dzień.

Po co nam maseczki ochronne na twarz?

Maski ochronne zakrywają usta i nos, dzięki czemu ryzyko przedostania się zarazków i wirusów do organizmu przez śluzówkę jest ograniczone. Niektóre modele masek wyposażone są w przejrzystą plastikową przyłbicę, która ochrania całą twarz, a głównie oczy, przez które także może dojść do zakażenia. Maski ochronne powinny być wykorzystywane przez lekarzy, pielęgniarki czy ratowników, którzy są szczególnie narażeni na bezpośredni, długotrwały kontakt z osobami roznoszącymi chorobę. Pozostałym ludziom takie maseczki posłużą do zabezpieczenia przed niebezpiecznymi wirusami w czasie pracy czy podróży komunikacją miejską. W czasie zagrożenia „złapaniem” nadzwyczaj groźnego koronawirusa COVID-19 jest to wręcz przymusem.

Jak wybrać maski ochronne na twarz do powszedniego używania?

Maska na twarz musi mieć kontakt ze skórą jedynie nie podrażniającą warstwą tkaniny, np. bawełny. Maseczki ochronne powinny być wygodne i gwarantować swobodne oddychanie. Poleca się nabywać maski na twarz, które zostały wyjałowione przed zapakowaniem i które wytworzono z certyfikowanych materiałów filtracyjnych stosowanych w medycynie. Z niektórych maseczek można korzystać wiele razy, oczywiście pod wymogiem zachowania zaleceń zawartych w załączonej do nich instrukcji.

Nasze dane:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]