kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy

Mocznik, ceramidy, skwalen – skład kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kosmetyki Robienie zakupów

Także młodzieńcza skóra bez mankamentów wymaga stosownej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować procesy wyniszczania się tkanek i tym samym dłużej utrzymać ich zdrowy wygląd. Przede wszystkim dotyczy to skóry twarzy, która jest najbardziej podatna na powstawanie niekorzystnych zmian, pośród których zmarszczki są szczególnie przykre dla pań, jak i panów. Z tej przyczyny tak ważne jest, żeby stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do rodzaju skóry i wieku. Szczęśliwie nie jest to kłopotliwe, bowiem w sprzedaży dostępne są kosmetyki dostosowane do dowolnego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co znajduje się w ich składzie?

Głównym zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Toteż kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często zawierają mocznik – czynnikłączący cząsteczki wody i tym samym powstrzymujący jej utratę, a poza tym czyniący skórę bardziej miękką. Kremy tego typu mają w składzie też ceramidy – tłuszcze, które także zapobiegają utracie wody dzięki temu, iż zapełniają obszary między komórkami skórnymi. Istotnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest również skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. We właściwym stężeniu skwalen eliminuje wolne rodniki i pozostałe niepożądane czynniki, a poza tym umożliwia substancjom odżywczym przeniknąć do skóry.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kremy na zmarszczki można podzielić na kilka kategorii. Głównym kryterium podziału jest wiek konsumenta, dla którego dedykowany jest dany preparat. Przy jego wyborze powinno się także zwrócić uwagę, do pielęgnacji której części ciała został on stworzony – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się pod wieloma względami od kremu do szyi albo pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]