Łańcuchy samochodowe – rodzaje

Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Łańcuchy samochodowe zamówisz na https://ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14

Łańcuchy samochodowe znacznie zwiększają przyczepność auta w ekstremalnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, zwłaszcza na spadzistych podjazdach. W niektórych krajach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku każdego samochodu przez cały rok (tak jest między innymi w Bułgarii, Turcji i Norwegii), w innych zaś są one niezbędnym elementem wyposażenia auta wyłącznie w zimą (takie prawo obowiązuje na przykład w Hiszpanii, Niemczech, Polsce i we Włoszech). Jak jednak modele łańcuchów na koła znajdziemy w sklepach?

Rodzaje łańcuchów samochodowych

Łańcuchy na koła klasyfikujemy przede wszystkim mając na uwadze ich zastosowanie. Odróżniamy typy skonstruowane z myślą o stosowaniu w samochodach dostawczych, ciężarowych, terenowych i osobowych, a także w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się też przekrojem i grubością ogniwa (przeważnie jest to kształt rombowy ukośny), mocowaniem, które powinno być dostosowane do rodzaju felgi oraz wzorem zaplotu. Różne są również tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy na koła. Współcześnie producenci używają głównie stali tytanowej bądź manganowej.

Jazda z łańcuchami samochodowymi

Montaż łańcuchów samochodowych wymaga pewnej zręczności i za pierwszym razem może być źródłem sporego stresu. Żeby go uniknąć, warto przećwiczyć tę czynność w garażu albo na placu manewrowym. Z kolei prowadzenie pojazdu z łańcuchami wymaga trochę odmiennej techniki. Trzeba unikać przekraczania prędkości 50 km/h, buksowania kół i poruszania się po niezaśnieżonych drogach. Korzystając z łańcuchów na koła, należy też koniecznie kontrolować ich ułożenie oraz napięcie – w ten sposób unikniemy ich szybkiego zużycia i tym samym wydłużymy czas ich użytkowania.

Nasze dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]