Lampy solne i ich cechy lecznicze

Robienie zakupów

Nie przeszukuj już sieci! Sklep z lampami solnymi na miarę Twoich potrzeb znajduje się na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały dużą popularność. Należy przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, gwarantującym nastrojową aurę. Jednak czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić również korzyści lecznicze?

Lampy solne – czym są?

Lampy solne to nie jedynie ładne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a później wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, delikatne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie bądź problemy z układem oddechowym.

Korzyści lecznicze lamp solnych/Właściwości zdrowotne lampy solnej

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych najczęściej wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy twierdzą, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko wzięte dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również potencjalne źródło wigoru i dobrego humoru.

Nasze dane:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]