Kontroluj światło, czyli o roletach dzień i noc

Robienie zakupów Urządzanie mieszkania

Rolety dzień i noc to jeden z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. Jest to także fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka lub sypialni, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków o różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, a innych odcieniach, to kolejny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Dobrze dopasowana barwa ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień noc – inne przykłady zastosowania

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar światła może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się także w każde awangardowe wnętrze, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoratywną. Rozbudowana kolorystyka i nowoczesne wzornictwo powodują, że wnętrze może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli pragniesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.