shuttersy w salonie, nowoczesne okiennice

Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Robienie zakupów Urządzanie mieszkania

Szutersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się zazwyczaj z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Ale ten element zabezpieczenia okiennic można użyć także w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie pięknie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż popularniejsze teraz rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne funkcje

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, mają podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy znacznie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, co powoduje, że doskonale poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, bo to w salonie domownicy spędzają po kilkanaście godzin w ciągu dnia oraz przyjmują tu gości. Z tego powodu wypada zadbać, by ten pokój nie tylko efektowny, ale jednocześnie komfortowy. Swoboda zmiany stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła przenikającego do pomieszczenia, co umożliwia np. kompletne jego zaciemnienie, gdy chcemy zobaczyć coś w telewizji, lub jego przyjemne ściemnienie, jeśli staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – znakomita osłona przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja regulacji przenikania światła do wnętrza jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże także z innego powodu – z ich pomocą da się efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która ma wszak olbrzymi wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Ponadto shuttersy lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla alergików. Zbiera się na nich mniej kurzu aniżeli w zagięciach firan, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w pokoju dziecięcym, w kuchni czy w łazience.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]