Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Branża budowlana Robienie zakupów

Znajdź kontener otwarty na http://tinyurl.com/yy8f3rk7

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednak mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, zdemontowane elementy okien i drzwi, a także stare płytki parkietowe lub ceramiczne – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w płynnych lub półpłynnych najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o większych rozmiarach, które nie są odpadami albo wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]