Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Robienie zakupów

Sprawdź, gdzie kupić kontenery stalowe

Kontenery na odpady specjalne muszą charakteryzować się wysoką trwałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele pojemników? Kiedy należy zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady niebezpieczne, płynne, sypkie, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, która uniemożliwia rozbryzgiwanie się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym zaczepy do asekuracji ładunku.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały ziarniste mogą także posiadać uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte wykorzystywane do składowania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]